
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Width | 900 µm |
| Min Length | 1.5 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Thickness | 889 µm |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Min Thickness | 700 µm |
| Voltage Rating | 100 V |
| Dielectric | X5R |
| Tolerance | 20 % |
| Height | 900 µm |
| Capacitance | 100 nF |
| Max Length | 1.7 mm |
| Voltage Rating (DC) | 100 V |
| Length | 1.6002 mm |
| Packaging | Reel |
| Mount | SMD/SMT |
| Depth | 800 µm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Width | 700 µm |
| Halogen Free | Halogen Free |
| Width | 787.4 µm |
| Case/Package | 0603 |
| Max Thickness | 900 µm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Features | High Voltage |
Stock: 4246
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06882
Ext.Price$0.06882
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06882 | $0.06882 |
| 10 | $0.02693 | $0.26930 |
| 50 | $0.02428 | $1.21400 |
| 100 | $0.02189 | $2.18900 |
| 500 | $0.01752 | $8.76000 |
| 1000 | $0.01564 | $15.64000 |
| 3000 | $0.01320 | $39.60000 |
| 5000 | $0.01114 | $55.70000 |
| 10000 | $0.00940 | $94.00000 |
